na Radiu Ognjišče vsako 1. in 2. sredo od februarja do decembra 2010 ob 20.30
3. februar: Priprave na Slovenski evharistični kongres(kaj je SEK; EK 1935; kako se na SEK pripravljamo; geslo SEK-a; poglobljena kateheza; dejavno sodelovanje pri mašni daritvi in češčenje Najsvetejšega v času priprave; molitev za SEK; služenje ubogim).
10. februar: Pomen nedelje(Gospodov dan; dan srečanja z vstalim Kristusom; dan novozaveznega Božjega ljudstva; bogoslužni izraz bistva krščanstva; evharistija kot srce nedelje in šola življenja; dan evharistije in dan Cerkve; dan ponavzočevanja Kristusovega odrešenjskega dela; dan vere in dan krščevanja; dan ozdravljanja, veselja in druženja v medsebojni ljubezni; dan počitka).
3. marec: Evharistija vir, središče in vrhunec življenja družine(povezanost družinskega in evharističnega bogoslužja; miza Božje besede in evharističnega kruha; priprava družine na mašno daritev; kako družina sodeluje; prvo sv. obhajilo; sv. birma; šolska spoved in skupno sv. obhajilo otrok; rast zakonske ljubezni iz evharistije; medsebojna ljubezen omogoča stalno Jezusovo navzočnost v družini [Mt 18,20]; odprtost za novo življenje).
10. marec: Sveto pismo o sv. evharistiji(starozavezne predpodobe; napoved pri Jn 6; postavitev pri zadnji večerji; emavška učenca spoznata Jezusa po lomljenju kruha; obhajanje evharistije v prvi Cerkvi: Apd; sv. Pavel in evharistija: 1 Kor 11,1734; 10,1417).
7. april: Evharistija in velikonočni čas(starozavezna in novozavezna pasha; pomen Gospodovega vstajenja za obhajanje evharistije, pomen velikonočne osmine; značilnosti velikonočnega časa v liturgiji; velikonočni kristjani; evharistija kot trajanje daritve na križu in vstajenja skozi vse čase; nedelja kot mala velika noč).
14. april: Evharistija in duhovnik(starozavezni duhovniki; Kristus kot veliki duhovnik v času zemeljskega življenja (sveto tridnevje!) in sedaj v nebesih: Heb; novozavezni duhovniki; skupno in službeno duhovništvo; arški župnik kot nebeški zavetnik duhovnikov; molitev in delo za duhovniške poklice; pot do duhovniškega poklica).
5. maj: Besedno bogoslužje pri sveti maši(pomen Božje besede za krščansko življenje; priprava na mašno daritev; začetni obred; kako je Božja beseda razdeljena pri maši; vloga bralca in kantorja; homilija; pomen veroizpovedi in prošenj za vse potrebe).
12. maj: Evharistično bogoslužje pri sveti maši(razlaga mašne daritve od darovanja do obhajila; pomen posameznih kretenj in znamenj; stalni in spremenljivi deli; različne evharistične molitve; različni hvalospevi, povezani s cerkvenim letom in prazniki; sklepni obred).
2. junij: Češčenje Najsvetejšega(zakaj češčenje; oblike češčenja; praznik sv. Rešnjega telesa in krvi; evharistični kongres kot najslovesnejša oblika javnega češčenja).
9. junij: Neposredna priprava na evharistični kongres(navodila za tridnevnico, spremljanje brezjanske Marije pomagaj; navodila za 13. junij).
7. julij: Evharistični kongres se nadaljuje v vsakdanjem življenju(evharistija naj postane vir, središče in vrhunec krščanskega življenja; bolj prijateljska osebna povezanost z evharističnim Gospodom; bolj dejavna udeležba pri mašni daritvi; poglobljeno življenje po evangeliju, posebej glede zapovedi ljubezni do bližnjega, zlasti do pomoči potrebnih).
14. julij: Evharistija in ubogi(življenje daritve in odpovedi v službi ubogim; v prvi Cerkvi, ki je živela iz evharistije, nihče med njimi ni trpel pomanjkanja [Apd 4,34]; konkretne možnosti za pomoč ubogim; župnijska Karitas in ubogi; glej Benedikt XVI., Evharistija, zakrament ljubezni, št. 88-92: CD 115).
4. avgust: Svetniki so živeli iz evharistije(Janez Marija Vianney; Leopold Mandi; Mati Terezija; škof Janez Gnidovec; Lojze Grozde; Pij X.; Klara Asiška Ś).
11. avgust: Zakrament sprave in sveto obhajilo(kdaj je spoved pogoj za prejem sv. obhajila, pomen spovedi iz pobožnosti, duhovno vodstvo, rast v svetosti, spokorne prvine pri mašni daritvi; komu je treba obhajilo odreči).
1. september: Evharistija in Cerkev ter edinost(vrhunec Jezusove ljubezni v evharistiji; evharistija gradi Cerkev; Cerkev obhaja evharistijo in živi iz nje; občestvo raste iz Božje besede in evharistije; evharistija kot vez ljubezni in edinosti občestva; en Kruh eno telo; krščansko bratstvo; evharistija kot zakrament cerkvene edinosti;)
8. september: Po Mariji k evharističnemu Jezusu(praznik rojstva Device Marije; pomen Marijinih praznikov v cerkvenem letu za rast v veri, upanju in ljubezni; Marijine cerkve in božja pota v Sloveniji; Marijine cerkve ter prejem zakramentov sprave in evharistije v teh cerkvah).
6. oktober: Zavestno, pobožno in dejavno sodelovanje pri mašni daritvi(mašno daritev moramo dobro poznati in jo sprejeti s srcem ter z vero; čim bolj jo bomo sredi sveta živeli, tem bolj jo bomo razumeli; najtesnejše prijateljstvo z Jezusom; notranje in zunanje sodelovanje; sodelovanje z vero; različni sodelavci pri mašni daritvi; pomen petja in cerkvene glasbe).
13. oktober: Sadovi evharistije(zedinjenje s Kristusom in med seboj; povečanje ljubezni in gorečnosti; odpuščanje malih grehov in varstvo pred smrtnimi; obvladovanje skušnjav in grešnih nagnjenj ter strasti; rast v veri, upanju in ljubezni ter svetosti; zdravljenje dušnih ran; srčni mir; priprava na nebeško blaženost in jamstvo našega vstajenja).
3. november: Mašna daritev za duše v vicah(november je posvečen dušam v vicah; nauk Cerkve o vicah; pomen maševanja za pokojne; molitev za pokojne v evharističnih molitvah; mašni obrazci za pokojne).
10. november: Evharistija kot zadnji od zakramentov uvajanja(sv. krst, sv. birma, sv. evharistija; medsebojna povezanost in razlike; rast krščanskega življenja; poživljanje teh zakramentov in poklicanost k svetosti)
1. december: Evharistija in Karitas(vrhunec Božje ljubezni v evharistiji; evharistija je hrana za našo ljubezen do pomoči potrebnih; postati razlomljen kruh za druge; zgled matere Terezije; karitativna dejavnost je izraz naše konkretne ljubezni do človeka; konkretne naloge v župniji; glej tudi Benedikt XVI., Evharistija, zakrament ljubezni, št. 88-92: CD 115).
8. decembra: Mašna daritev in Marija(praznik brezmadežnega spočetja Device Marije; Marija, evharistična Žena pri papežu Janezu Pavlu II.; pri sveti daritvi skupaj z Devico Marijo; navzočnost Device Marije v mašnih besedilih; Marijine pesmi; Marijine slike in kipi po cerkvah).
Lokacija: