Napoved leta evharistične prenove in evharističnega kongresa

1. januar 2009, praznik Marije Božje Matere

Dragi bratje in sestre!

Na pragu novega leta vam najprej voščimo srečno in blagoslovljeno novo leto 2009 in vas izročamo varstvu Božje Matere Marije.

Hkrati napovedujemo, da bomo v letu 2010 obhajali vseslovenski evharistični kongres.

Nanj smo povabili tudi sv. očeta Benedikta XVI. Ta je v svojem nagovoru ob zadnjem obisku slovenskih škofov dejal: Povabili ste me, naj ob tej priložnosti obiščem vašo deželo. Ko se vam zahvaljujem za prijazno povabilo in izročam Gospodu ta načrt, vas moram že zdaj pohvaliti za zamisel, da bi vse občestvo zbrali ob evharistični skrivnosti, ki je vir in vrhunec življenja in poslanstva Cerkve.

Na novo leto s praznikom Marije, Božje Matere začenjamo potrebno pripravo na kongres. Geslo evharističnega kongresa bo Evharistija, Božji dar za življenje. Evharistični kongres naj ne bi bil le enkratni dogodek, marveč dogajanje. Zato si v času pred kongresom prizadevajmo za evharistično prenovo, za poglobljeno osebno in družinsko molitev. Cilj te prenove je, da bi se še bolj dosledno odločali za življenje. Iz redne in dejavne udeležbe pri sv. maši, zlasti nedeljski, bomo v Božji besedi dobivali luč, v evharističnem kruhu pa moč za polno osebno, družinsko in župnijsko krščansko življenje ter vedno bolj postajali dar za življenje sveta.

Med nami naj raste tudi socialna in karitativna dejavnost, ki je temelj bratske povezanosti in solidarnosti. Leto 2010 bo namreč tudi mednarodno leto solidarnosti.

Pripravo, evharistično prenovo in evharistični kongres izročamo priprošnji najvzvišenejše evharistične žene, Božje in naše matere Marije.