Zadnji evharistični kongres v Sloveniji

Zadnji evharistični Kongres v Sloveniji je bil leta 1935. To je bil vsejugoslovanski kongres. Kronisti in opazovalci so zapisali, da je bil do takrat to največji shod slovenskega ljudstva v zgodovini.

Tudi tujci niso skoparili z ocenami na račun izvrstne organizacije in množičnosti kongresa. Kongres je na vseh prireditvah v treh dneh zbral okoli 200.000 ljudi bodisi po vseh ljubljanskih cerkvah ali pri bogoslužjih, ki so potekala v dveh dneh kongresa, na pred tem zgrajenem Plečnikovem stadionu. Ta kongres je bil milostni dogodek in je zajel široke množice in vse župnije. Bil je izrazito verski in apolitičen dogodek. Sadove te verske pomladi po daljši represivni politiki tedanje jugoslovanske vladne politike, pa je žal v precejšnji meri izničila okupacija, ki je omogočila določenim krogom komunistično revolucijo in posledično uničenje vsake verske, šolske in socialne dejavnosti kristjanov po drugi svetovni vojni.