Spodbude za obhajanje leta evharistične prenove

Navodila Cerkve za evharistično prenovo v pripravi na evharistični kongres omenjajo poleg pogostejšega češčenja svetega Rešnjega telesa zlasti tri področja:

Prizadevati si je treba za poglobljeno katehezo o Evharistiji, zlasti pod vidikom skrivnosti Kristusa, ki živi in deluje v Cerkvi. Povsod se namreč srečujemo z velikim neznanjem in brezbrižnostjo glede Evharistije. Prizadevati si za bolj dejavno udeležbo pri svetem bogoslužju, ki naj hkrati poglablja pobožno poslušanje Božje besede in čut za bratsko skupnost. Prizadevati si za iskanje pomoči ljudem v stiski in za izvajanje socialnega dela za dvig človeka ter potrebno razdelitev dobrin, tudi časnih, po zgledu prve krščanske občine, da se bo evangeljski kvas širil od evharistične mize kot dejavnik za graditev pravičnejše družbe (prim. Apd 2,42-47.4,32). Lokacija: