Preskoči na vsebino


Hostije ostanejo nepokvarjene

Evharistični čudeži -> Jezus v evharistiji poglablja našo vero

Iz različnih navedenih primerov se vidi, da so posamezne posvečene hostije ostale nepokvarjene; celo tiste, ki so se spremenile v človeško meso, so ostale kot meso nespremenjene. To se mi zdi nekaj izrednega. Ali je podobnih primerov več?

Da, takih primerov imamo precej. Na Nizozemskem so leta 1572 protestantski vojaki najemniki, pripadniki Zwinglija, v mestu GORKUM vdrli v tabernakelj katoliške cerkve, ukradli monštranco, iz nje pa vrgli na tla posvečeno vĂŠliko hostijo. Vojak je s čevljem, okovanim z žeblji, stopil na hostijo. Napravil je na njej tri odprtine, ki so takoj začele krvaveti. Eden od vojakov je sporočil kanoniku Janu van der Delftu, kaj se je zgodilo. V hostiji so do danes ostale vidne te tri rane. Dragoceno relikvijo hranijo v posebnem oltarju v zakristiji samostanske cerkve Real San Lorenzo v Španiji blizu Madrida. Vsako leto čudežno hostijo 29. septembra in 28. oktobra izpostavijo za češčenje in jo nosijo v procesiji.

Dne 14. avgusta 1730 so tatovi iz cerkve sv. Frančiška v mestu SIENA v Italiji ukradli ciborij s 351 posvečenimi hostijami. Po treh dneh, 17. avgusta, so jih našli nepoškodovane v cerkvenem nabiralniku v romarski cerkvi Santa Marija v Provenzanu. V procesiji so jih odnesli nazaj v cerkev sv. Frančiška, kjer so se nepokvarjene ohranile do danes. Kar štirinajstkrat so jih tekom časa preiskali, nazadnje leta 1950 in 1951, ter vedno znova ugotovili, da so popolnoma sveže. To dejstvo na naraven način ni razložljivo. Nadškof Tiberio Borghese je za poskus za deset let zaprl neposvečene hostije v pločevinasto škatlo. Ko jih je po desetih letih ob navzočnosti preiskovalne komisije pregledal, je našel le poškodovane delčke hostij in črve, ki so jih glodali. Danes je od čudežnih hostij ohranjenih 223. Ljudje jih v baziliki sv. Frančiška v Sieni v dragoceni monštranci na različne načine častijo. Leta 1980 je pred njimi molil tudi papež Janez Pavel II.

Leta 1824, 15. novembra, je Nicolas Bernabeu, nekdanji ministrant, iz župnijske cerkve sv. Jakoba v kraju ONIL v Španiji ukradel dragoceno monštranco s posvečeno hostijo in več drugih dragocenosti. Ko je te dragocenosti hotel v kraju Alicante prodati, so ga prijeli, vendar ni hotel izdati, kam je skril monštranco. Našla jo je 28. novembra istega leta Teresa Carbonell. Na tem mestu je danes kapela. V monštranci je vĂŠlika hostija popolnoma ohranjena. Natančno po 119 letih, 28. novembra 1943, je Guillermo Hijarrubia v imenu nadškofa nadškofije Valencia razglasil, da gre na podlagi dejstva, da je hostija ostala popolnoma ohranjena, za evharistični čudež. V hostiji številni verniki častijo navzočega Jezusa.

V mestu SILLA v Španiji je 1907 v cerkvi Kraljice angelov neznanec vlomil v tabernakelj in odnesel dragocen ciborij s posvečenimi hostijami. Po dveh dneh so hostije našli pod nekim kamnom na zelenjavnem vrtu zunaj mesta. Župnik jih je v slovesni procesiji prenesel nazaj v cerkev. Leta 1934 so jih preiskali in ugotovili, da so popolnoma ohranjene. Škof škofije Valencia je po posebni dvakratni raziskavi razglasil, da gre za evharistični čudež. Hostije so še danes popolnoma nepoškodovane in v njih verniki v cerkvi Kraljice angelov navzočega Jezusa javno častijo.

Dne 25. julija 1969 ponoči so v kraju SAN MAURO LA BRUCA v Italiji neznanci udrli v farno cerkev. Vlomili so v tabernakelj in med drugim ukradli tudi ciborij s posvečenimi hostijami, ki so jih zunaj cerkve v neki stranski ulici stresli na tla. Naslednje jutro jih je neki fant pobral in prinesel župniku. Hostije so ostale na čudežen način nepokvarjene do danes. Leta 1994 je dovolil Biagio d'Agostino, krajevni škof škofije Vallo della Lucania, javno češčenje. Kemiki in drugi strokovnjaki potrjujejo, da se hostije že po šestih mesecih začnejo kvariti in da se po dveh letih gotovo pokvarijo.

Lokacija:
Print Friendly and PDF